Проаналізовано результати прийому "Апі-Норм" 32 хворими на хронічний простатит у віці від 27 до 52 років, які звернулися до відділу сексопатології та андрології ДУ «Інститут урології НАМН України». З них 17 (53,1%) страждали хронічним калькульозним простатитом з вираженим больовим синдромом і поллакиурией. У 6 (18,7%) хворих хронічний абактеріальний простатит (далі: хап) поєднувався з доброякісною гіперплазією передміхурової залози I стадії і проявлявся, як больовим синдромом, так і ніктурією. У цих пацієнтів обсяг передміхурової залози за даними ультразвукового дослідження не перевищував 40 см, а максимальна об'ємна швидкість сечовипускання становила 10,5 + 1,7 мл / сек. У 9 (28,1%) пацієнтів ХАП проявлявся синдромом хронічної тазової болі.

Всі 32 пацієнта з ХАП використовували ректальні свічки "Апі-Норм" 1 раз на ніч протягом 10 днів.

З анотації до свічок відомо, що до складу "Апі-Норм" входить екстракт прополісу, чорної тополі, живокосту, звіробою. "Апі-Норм" має комбіновану профілактичну дію (протизапальну, адаптогенну, антиінфекційну, спазмолітичну). "Апі-Норм" сумісний з іншими профілактичними і лікувальними препаратами.

"Апі-Норм" рекомендують при запальних захворюваннях передміхурової залози, аденомі простати, пієлонефритах, циститах, уретритах і інших захворюваннях.

Оцінка ефективності застосування "Апі-Норм" була проведена через 10 днів після закінчення прийому як за суб'єктивними відчуттями пацієнтів, так і за результатами об'єктивного обстеження (УЗД передміхурової залози, урофлоуметрия, лейкоцитарна реакція секрету передміхурової залози).

З 32 хворих, які страждають абактеріальним простатитом 29 (90,6%) позитивно оцінили результати застосування "Апі-Норм". З 17 пацієнтів, які страждають хронічним калькульозним простатитом 15 відзначили істотне зниження вираженості больових відчуттів і дизурії. У 5 з 6 пацієнтів з ХАП і ДГПЗ І ст. відзначено зменшення частоти сечовипускання в нічний час і достовірне збільшення максимальної швидкості сечовипускання з 10,5+ 1,7 мл / сек до 16,7-0,9 мл / сек, при цьому обсяг передміхурової залози достовірно не зменшувався.

У всіх 6 хворих синдромом хронічної тазової болі також відзначена позитивна динаміка. Однак, вона була більш виражена протягом всього терміну лікування і стан 5 хворих на момент оцінки результатів практично повернулося до вихідного рівня.

Застосування свічок "Апі-Норм" не супроводжувалося побічними явищами. Жоден з 32 пацієнтів не відмовився від рекомендованих свічок.

Перед застосуванням препарату слід проконсульту­ватися з лікарем.