Склад:
Активований екстракт прополісу, віск бджолиний, екстракт звіробою, екстракт або олія нагідків, олія обліпихи. Допоміжні речовини: твердий жир, полісорбат, диметилсульфоксид, поліетиленоксид, кислота аскорбінова.
Загальні властивості:
Вагінальні супозиторії АПІ‑НОРМ® мають виражену протизапальну, бактеріостатичну, протигрибкову, спазмолітичну, імуномодулюючу і репаративну дію, усувають і запобігають атрофічним змінам слизової оболонки піхви у жінок в період менопаузи, зменшують клінічні прояви гострих і хронічних запаленнях органів малого тазу та сечовидільної системи. Сумісні з іншими лікувальними та профілактичними препаратами.
Показання до застосування:
Рекомендуються при гострих і хронічних запаленнях органів малого тазу жінок, у комплексній і протирецидивній терапії інфекцій сечовидільної системи, захворювань шийки матки і піхви трихомонадного, грибкового, і бактеріального походження. Показані для лікування і профілактики сальпінгоофориту, ендометриту, ендоцервіциту, кольпіту, в тому числі атрофічного, циститу, ерозії шийки матки і піхви, а також після оперативних втручань. Препарат з успіхом може використовуватись для профілактики і корегування змін мікробіоценозу та в комплексній прегравідарній підготовці жінок з беспліддям.
Спосіб застосування:

Препарат застосовують як самостійно, так і в якості допоміжного засобу, що значно підсилює ефективність лікування.

При гострих запальних процесах супозиторії вводять у піхву після гігієнічних процедур по одній свічці на ніч протягом 5-10 днів.

При вагінітах, ерозіях шийки матки, ендоцервіцитах – застосовують по одній свічці на ніч протягом 15-20 днів.

При ендометритах, гіперплазії ендометрію, сальпінгоофоритах – застосовують по одній свічці на ніч протягом 20-30 днів. Через 7-14 днів призначають закріплюючий курс 10 днів по одній свічці на ніч.

При хронічних станах вищезазначених захворювань тривалість лікування становить 3 курси по 15-20 днів кожний по одній свічці на ніч. Перерви між курсами становлять 1-2 тижні.

Для запобігання рецидивів і закріплення терапевтичного ефекту рекомендовано кожного місяця протягом півроку продовжувати застосування препарату по одній свічці на ніч протягом 5-10 днів.

У випадках, коли вагінальне застосування протипоказано, припустимо ректальне застосовування препарату.

Попередження:
При застосуванні препарату можливе відчуття печіння впродовж 3-5 хвилин, що є ознакою наявності запалення слизової, яке зникає після 2-3 процедур. В період менструації вагінальне застосування препарату призупиняють. Під час лікування забороняється вживання алкогольних напоїв та статеві відносини. У випадках підозри на злоякісні новоутворення препарат може застосовуватись під наглядом лікаря.
Побічні ефекти:
Можливі алергічні реакції: печіння, гіперемія, висипи, почервоніння та свербіння шкіри. Про виникнення цих або інших незвичайних побічних реакцій, слід повідомити лікаря.
Особливі застереження:
Досліджень безпечності і ефективності препарату в дитячому віці, в період вагітності і лактації не проводилось, тому для цих категорій застосування препарату не рекомендується. З обережністю застосовують препарат при підвищеній чутливості до його складових.
Умови зберігання:
Зберігати від + 4 ° С до + 21 ° С у темному, недоступному для дітей місці.
Термін придатності:
24 місяці.

НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ

Перед застосуванням препарату слід проконсульту­ватися з лікарем.